Centrul cultural catehetic

 

 

 


Icoana zilei

Legături

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program 1 - 7 decembrie

Duminica a XV-a dupa Rusalii

1 Decembrie

 

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,50 - Vecernia

Miercuri,

4 decembrie

 

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - 17,40 - Vecernia

Vineri,

6 decembrie

Sf. Ierarh Nicolae

- ora 08,30 - 09,30 - Utrenia

- ora 09,30 - 11,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - 18,20 - Sf. Maslu

Sambata,

7 decembrie

 

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare



Posibilitatea marturisirii pacatelor în Sfanta Taina a Spovedaniei exista în fiecare zi de miercuri şi vineri între orele 08.00-09.00 şi 18.00-19.30, sâmbătă între orele 18-19, iar în duminici şi sărbători între orele 09.00-09.45.

Posibilitatea primirii Sfintei Euharistii (Sfânta Împărtăşanie) de către credincioşii, care s-au pregătit, există la fiecare Sfântă Liturghie, la momentul corespunzător, în care preotul rosteşte chemarea: "Cu frică de Dumnezeu, cu credinţă şi cu dragoste să vă apropiaţi".

Pregătirea pentru împărtăşirea cu Sfântul Trup şi Sânge al Domnului constă în: împăcarea cu toţi semenii, mărturisirea cu căinţă a păcatelor şi dezlegarea (iertarea) lor în Sfânta Taină a Spovedaniei, post conform rânduielii Bisericii Ortodoxe, abstinenţă conjugală, ajunare de la miezul nopţii până după Sf. Liturghie, citirea " Canonului şi a rugăciunilor dinainte de Sfânta Împărtăşanie"şi participarea la Sfânta Liturghie.

 

Pr. Paroh Emil MAIER (Tel.0742084584)
Pr. Cătălin MAIER (Tel.0740069192)
Cântăreţ: Sorin Cacovean
Îngrijitor: Crina Milăşan (0743259435)

Biserica este deschisă zilnic între orele:
- 08.00 – 11.00 şi 16 - 19 -
Cu excepţia zilei de Luni când biserica este închisă


Program 14-20 aprilie

Duminica a IV-a din Post

(a Sf. Ioan Scararul)

 

14 aprilie

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-18,10 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri,

17 aprilie

 

- ora 08,00 - 09,30 - Sf. Liturghie a Darurilor Inainte Sfintite

- ora 16,00 - 18,30 - Denia Canonului Sf. Andrei Criteanul

Vineri,

19 aprilie

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor Inainte Sfintite

- ora 17,00 - 19,20 - Denia Acatistului si Sf. Maslu

Sambata,

20 aprilie

 

 

 

- ora 08,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare cu Litia


Program 7-13 aprilie

Duminica a III-a din Post

(a Sf. Cruci)

 

7 aprilie

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri,

10 aprilie

 

- ora 08,00 - 09,00 - Ceasurile I,III si Obednita

- ora 16,00 - 17,30 - Sf. Liturghie a Darurilor Inainte Sfintite

Vineri,

12 aprilie

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor Inainte Sfintite

- ora 18,00 - 19,20 - Sf. Maslu

Sambata,

23 februarie

 

 

 

- ora 08,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare cu Litia


Program 17-23 februarie

Duminica a XVII-a dupa Rusalii

(a Cananeencei)

 

17 februarie

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-18,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Miercuri,

20 februarie

 

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - 17,40 - Vecernia

Vineri,

22 februarie

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - 18,20 - Sf. Maslu

Sambata,

23 februarie

 

 

 

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare


Program 10-16 februarie

Duminica a XVI-a dupa Rusalii

(Pilda talantilor)

 

10 februarie

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Miercuri,

13 februarie

 

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - 17,40 - Vecernia

Vineri,

15 februarie

- ora 08,30 - 09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - 18,20 - Sf. Maslu

Sambata,

16 februarie

 

 

 

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare


Program 3-9 februarie

Duminica a XXXII-a dupa Rusalii

(a lui Zaheu vamesul)

 

3 februarie

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-18,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Miercuri,

6 februarie

 

- ora 08,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - Vecernia

Vineri,

8 februarie

- ora 08,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00 - Sf. Maslu

Sambata,

9 februarie

 

 

 

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare


Program 23 - 29 decembrie

Duminica dinaintea Nasterii Domnului

 

23 decembrie

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Concert de colinde

Luni, 24 decembrie

- ora 15,00-17,00 – Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare unita cu Vecernia

Marti, 25 decembrie

Nasterea Domnului

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,50 - Vecernia

Miercuri, 26 decembrie

Soborul Maicii Domnului

 

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

Joi, 27 decembrie

Sf. Arhid. Stefan

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

Sambata

29 decembrie

 

 

 

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare


Program 4 - 10 noiembrie

Duminica a XXII-a dupa Rusalii (Pilda bogatului nemilostiv si saracului Lazar)

 

4 noiembrie

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut

- ora 17,00-18,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Miercuri

7 noiembrie

 

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia

Joi

8 noiembrie

Soborul Sf. Arhangheli Mihail, Gavriil si Rafail

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia si Acatistul Sf. Nectarie

Vineri

9 noiembrie

Sf. Ierarh Nectarie din Eghina

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

10 noiembrie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare cu Litia


Program 14 - 20 octombrie

Duminica a XXI-a dupa Rusalii (Pilda semanatorului)

Sf. Cuv. Parascheva

 

14 octombrie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,40 - Vecernia si Acatistul Sf. Parascheva

Miercuri

17 octombrie

 

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

19 octombrie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

20 octombrie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare cu Litia


Program 7 - 13 octombrie

Duminica a XX-a dupa Rusalii (Invierea fiului vaduvei din Nain)

 

7 octombrie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

10 octombrie

 

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

12 octombrie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

13 octombrie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare cu Litia


Program 16 - 22 septembrie

Duminica dupa Inaltarea Sf. Cruci(Luarea Crucii si urmarea lui Hristos)

 

16 septembrie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ovidiu Barsan

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

19 septembrie

 

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

21 septembrie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

22 septembrie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 19 - 25 august

Duminica a XI-a dupa Rusalii(Pilda datornicului nemilostiv)

 

19 august

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

22 august

 

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

24 august

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

25 august

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 29 iulie - 4 august

Duminica a VIII-a dupa Rusalii(Inmultirea painilor)

 

29 iulie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

1 august

Inceputul Postului Adormirii Maicii Domnului

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Joi

2 august

- ora 18,00-19,10 - Paraclisul Maicii Domnului

Vineri

3 august

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

4 august

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 22-28 iulie

Duminica a VII-a dupa Rusalii(Vindecarea a doi orbi si a unui mut)

 

22 iulie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

25 iulie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

27 iulie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

28 iulie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 15-21 iulie

Duminica a VI-a dupa Rusalii(Vindecarea slabanogului din Capernaum)

 

15 iulie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

18 iulie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

20 iulie

Sf. Prooroc Ilie Tesviteanul

- ora 18,00-18,50(joi seara) - Vecernia mare cu Litia

 

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

21 iulie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 8-14 iulie

Duminica a V-a dupa Rusalii

 

8 iulie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut 

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

11 iulie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

13 iulie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

14 iunie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 17-23 iunie

Duminica a II-a dupa Rusalii(a Sfintilor Romani)

 

17 iunie

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-11,30 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

20 iunie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

22 iunie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

23 iunie

 

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 10-16 iunie


Program 20-26 mai

Duminica a VI-a dupa Pasti(a Orbului)

 

20 mai

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-19,10 - Vecernia mare cu Litia

Sf. Imparati Constantin si Elena

21 mai

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Miercuri

23 mai

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10 - Vecernia mare cu Litia

Inaltarea Domnului

24 mai

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Vineri

25 mai

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,30 - Sf. Maslu

Sambata

26 mai

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 13-19 mai

Duminica a V-a dupa Pasti(a Samarinencei)

 

13 mai

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

16 mai

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

18 mai

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,15 - Sf. Maslu

Sambata

19 mai

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 6-12 mai

Duminica a IV-a dupa Pasti(a Slabanogului)

 

6 mai

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Miercuri

9 mai

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,40 - Vecernia

Vineri

11 mai

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,15 - Sf. Maslu

Sambata

12 mai

 

 

- ora 18,00-18,50 - Vecernia mare


Program 1-7 aprilie

Duminica a V-a din Post(a Cuv. Maria Egipteanca)

 

1 aprilie

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,50 - Vecernia si Pavecernita mica; Cateheza:Proscomidia

Miercuri

4 aprilie

- ora 08,15-09,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 18,00-19,10 - Pavecernita mare

Vineri

6 aprilie

- ora 08,15-09,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 16,30-19,00 - Sf. Maslu si Seara duhovniceasca

Sambata

7 aprilie

 

 

- ora 08,30-10,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 18,00-19,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 25 martie - 31 martie

Duminica a IV-a din Post(a Sf. Ioan Scararul)

Buna Vestire

25 martie

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-12,00 –
Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,50 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri

28 martie

- ora 08,15-09,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 18,00-19,30 - Denia Canonului de pocainta al Sf. Andrei Criteanul

Vineri

30 martie

- ora 08,15-09,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 18,00-19,15 - Sf. Maslu

Sambata

31martie

 

 

- ora 08,30-10,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 18,00-19,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 18 martie - 24 martie

Duminica a II-a din Post

18 martie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-18,10 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri

21 martie

- ora 08,30-09,15 - Ceasurile I,III,VI si Obednita

- ora 16,00-17,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

Vineri

23 martie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

24 martie

 

 

- ora 08,30-10,20 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 11 martie - 17 martie

Duminica a II-a din Post

11 martie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-18,10 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri

14 martie

- ora 08,30-09,15 - Ceasurile I,III,VI si Obednita

- ora 16,00-17,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

Vineri

16 martie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

17 martie

 

 

- ora 08,30-10,20 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 4 martie - 10 martie

Duminica Ortodoxiei

4 martie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-18,10 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri

7 martie

- ora 08,30-09,15 - Ceasurile I,III,VI si Obednita

- ora 16,00-17,30 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

Vineri

9 martie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

10 martie

 

 

- ora 08,30-10,20 - Sf. Liturghie a a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 26 februarie - 3 martie

Duminica izgonirii lui Adam din Rai

26 februarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut

- ora 17,00-18,10 - Vecernia iertarii si Pavecernita mica

Luni

27 februarie

- ora 17,00-18,40 - Canonul Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Marti

28 februarie

- ora 17,00-18,40 - Canonul Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Miercuri

29 februarie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 17,00-18,40 - Canonul Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Joi

1 martie

- ora 17,00-18,40 - Canonul Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Vineri

2 martie

- ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

3 martie

 

 

- ora 08,30-10,20 - Sf. Liturghie a a Sf. Ioan Gura de Aur si Pomenirea celor adormiti

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 19-25 februarie

Duminica infricosatoarei judecati

19 februarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri

22 februarie

- ora 08,30-09,00 - Ceasurile I,III si Obednita

- ora 17,00-17,50 - Vecernia si Pavecernita mica

Vineri

17 februarie

- ora 08,30-09,00 - Ceasurile I,III si Obednita

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

25 februarie

 

 

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 12-18 februarie

Duminica a 33-a dupa Rusalii

12 februarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri

15 februarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Vineri

17 februarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

18 februarie (Mosii de iarna)

 

- ora 10.30 - Parastas de obste

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia


Program 5 - 11 februarie

Duminica a 33-a dupa Rusalii

5 februarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri

8 februarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Vineri

10 februarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

11 februarie

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare


Program 29 anuarie - 4 februarie

Duminica a 17-a dupa Rusalii

29 ianuarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,00 - Vecernia mare cu Litia

Sfintii Trei Ierarhi Vasile cel Mare, Grigorie Teologul si Ioan Gura de Aur

30 ianuarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

Miercuri

1 ianuarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,00 - Vecernia mare cu Litia

Intampinarea Domnului

2 februarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

Vineri

3 februarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

4 februarie

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare


Program 22-28 ianuarie

Duminica a 32-a dupa Rusalii

22 ianuarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri

25 ianuarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Vineri

27 ianuarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

28 ianuarie

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare

Program 15-21 ianuarie

Duminica a 29-a dupa Rusalii

15 ianuarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri

18 ianuarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Vineri

20 ianuarie

- ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,15 - Sf. Maslu

Sambata

21 ianuarie

- ora 17,00-17,50 - Vecernia mare

Program 1-7 ianuarie

Taierea imprejur a Domnului; Sf. Vasile cel Mare

1 ianuarie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Joi, 5 ianuarie

Ajunul Botezului Domnului(Post)

 

- ora 16,00-18,00 - Sf. Liturghie a Sf. Vasile cel Mare unita cu Vecernia

 

Botezul Domnului

6 ianuarie(harti)

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur si Sfintirea apei

Predica: Pr. Catalin

Program 25 - 31 decembrie

Nasterea cea dupa trup a Domnului

25 decembrie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-12,15 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Soborul Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu

26 decembrie

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,45 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Sfantul Apostol, Intaiul Mucenic si Arhidiacon Stefan

27 decembrie

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,45 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

Program 6 - 12 noiembrie

Duminica a 24-a dupa Rusalii

6 noiembrie

-ora 17,00-18,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,45 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Marti, 8 noiembrie

Soborul Sf. Arh. Mihail, Gavriil si Rafail

-ora 17,00-18,00 (luni seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,45 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Vecerniamare cu Litia

Miercuri, 9 noiembrie

Sf. Ierarh Nectarie din Eghina

- ora 08,00-08,30 - Acatistul Sf. Nectarie

- ora 08,30-09,45 – Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 11 noiembrie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30-09,45 – Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17,00-18,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 12 noiembrie

 

 

 

- ora 17.00-18.00 – Vecernia mare

Program 9 - 15 octombrie (copy 1)

Duminica a 20-a dupa Rusalii

9 octombrie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,45 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 12 octombrie

- ora 08,30-09,45 – Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

 

Vineri, 14 octombrie

Sf. Cuv. Parascheva

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,45 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 15 octombrie

 

 

 

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

Program liturgic 25 septembrie-1 octombrie

Duminica a 18-a dupa Rusalii

25 septembrie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,30 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,30-11,30 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 28 septembrie

- ora 08,30-09,45 – Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

 

Vineri, 30 septembrie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 1 octombrie

 

 

 

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

Program liturgic 18-24 septembrie

Duminica dupa Inaltarii Sf. Cruci

18 septembrie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,30 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,30-11,30 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 21 septembrie

- ora 08,30-09,45 – Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

 

Vineri, 23 septembrie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 24 septembrie

 

 

 

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

Program liturgic 11-17 septembrie

Duminica dinaintea Inaltarii Sf. Cruci

11 septembrie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,20 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,20-12,00 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: IPS Irineu 

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 14 septembrie

Inaltarea Sf. Cruci

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-10,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Constantin Ciobanu

Vineri, 16 septembrie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 17 septembrie

 

 

 

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

Program liturgic 4-10 septembrie

Duminica a 12-a dupa Rusalii

(Tanarul bogat si pazirea poruncilor)

4 septembrie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,20 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,20-11,30 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: PS Ciprian Campineanul

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 7 septembrie

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

-ora 18,00-19,10 - Vecernia mare cu Litia

Joi, 8 septembrie

Nasterea Maicii Domnului

- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-10,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

Vineri, 9 septembrie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 10 septembrie

 

 

 

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare

Program liturgic 17 - 23 iulie

Duminica a V-a dupa Rusalii

(Vindecarea celor doi demonizati din Gadara)

17 iulie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,30 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,30-11,20 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 20 iulie

-ora 18,00-19,00 (marti) -Vecernia mare cu Litia
- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-10,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 22 iulie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 23 iulie

 

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 10 - 16 iulie

Duminica a IV-a dupa Rusalii

(Vindecarea slugii sutasului)

10 iulie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,30 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,30-11,20 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 13 iulie

- ora 08,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 15 iulie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 16 iulie

 

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 3 - 9 iulie

Duminica a III-a dupa Rusalii

(despre grijile vietii)

3 iulie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 08,30-09,30 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,30-11,20 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 6 iulie

- ora 08,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 8 iulie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 9 iulie

 

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 26 iunie - 2 iulie

Duminica a II-a dupa Rusalii

(a Sfintilor Romani)

26 iunie

-ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 08,30-09,30 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 09,30-11,20 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 29 iunie

Sf. Ap. Petru si Pavel

(Dezleg. la peste)

-ora 18,00-19,00 (marti) -Vecernia mare cu Litia
- ora 08,30-09,30 – Utrenia
- ora 09,30-10,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 1 iulie

 

 

 

 

 

 

 

 

- ora 08,30 - Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 2 iulie

 

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 19-25 iunie

Duminica I dupa Rusalii

(a tuturor Sfintilor)

19 iunie

ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 22 iunie

ora 08,30-9,45 - Sf. Liturghie

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 24 iunie

Nasterea Sf. Ioan Botezatorul

(Sanzienele)

 

 

 

 

 

-ora 18,00-19,00 (joi) -Vecernia mare cu Litia
- ora 08,30-09,30 (vineri) – Utrenia
- ora 09,30-10,50 (vineri) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

 

 

 

 

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 25 iunie

 

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

Program liturgic 12-18 iunie

Duminica Pogorarii Sf. Duh - Cinciezecimea


12 iunie

ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-19,10 - Vecernia plecarii genunchilor

Sfanta Treime

13 iunie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

Miercuri, 15 iunie

(Harti)

ora 08,30-9,45 - Sf. Liturghie

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 17 iunie

(Harti)

 

 

 

 

 

ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie

 

 

 

 

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 18 iunie

 

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

Program liturgic 5 - 11 iunie

Duminica a VII-a dupa Pasti (a Sf. Parinti de la Sinodul I Ec.)


5 iunie

ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 8 iunie

ora 08,30-9,45 - Sf. Liturghie

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 10 iunie

 

 

 

 

 

ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie

 

 

 

 

- ora 18,00-19,10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 11 iunie

 

 

- ora 10.30 - Pomenirea celor adormiti

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

Program liturgic 15 mai - 21 mai

Duminica a IV-a dupa Pasti (a Slabanogului)


15 mai

ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 18 mai

ora 08,30-9,45 - Sf. Liturghie

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 20 mai

 

 

 

 

 

ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie

 

 

 

 

- ora 18,00-19,10- Vecernia mare cu Litia

 

 

 

Sâmbătă, 21 mai

Sf. Imparati Constantin si maica sa Elena

 

 

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) – Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

Program liturgic 8 mai - 14 mai

Duminica a III-a dupa Pasti (a Mironositelor)


8 mai

ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 11 mai

ora 08,30-9,45 - Sf. Liturghie

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 13 mai

 

 

 

 

 

ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie

 

 

 

 

- ora 18,00-19,20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 14 mai

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

Program liturgic 1 mai-7 mai

Duminica a II-a dupa Pasti (a Sf. Ap. Toma)


1 mai

ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 4 mai

ora 08,30-9,45 - Sf. Liturghie

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 6 mai

 

 

 

 

 

ora 08,30-09,45 - Sf. Liturghie

 

 

 

 

- ora 18,00-19,20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 7 mai

 

 

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

 

Program liturgic 20-26 martie

Duminica II din Post

 

(a Sf. Grigorie Palama)

20 martie

ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri, 23 martie

ora 08,30-9,30 -  Slujba Ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

 

Vineri, 25 martie

 

 

 

 

 

- ora 17,00-18,40 (joi seara)- Pavecernita mare cu Litia si Acatistul Bunei Vestiri

ora 09,00-10,00 - Utrenia

-ora 10,00-11,45 - Vecernia cu Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

 

 

- ora 17,00-18,20- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 26 martie

- ora 8,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea celor adormiti

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 27 martie - 2 aprilie (copy 1)

Duminica aIII-a din Post

 

(a Sf. Cruci)

27 martie

ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Ionut

- ora 18,00-18,45 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri, 30 martie

ora 08,30-9,30 -  Slujba Ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

Vineri, 1 aprilie

 

 

 

 

 

ora 08,30-10,00 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

 

 

 

 

- ora 18,00-19,20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 2 aprilie

- ora 8,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea celor adormiti

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare cu Litia

Program liturgic 13-19 martie

Duminica I din Post

 

(a Ortodoxiei)

13 martie

ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,45 - Vecernia si Pavecernita mica

Miercuri, 16 martie

ora 08,30-9,30 -  Slujba Ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

 

Vineri, 18 martie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

 

- ora 17,00-18,20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 19 martie

- ora 8,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea celor adormiti

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 6-12 martie

Duminica a XXXIII a dupa Rusalii

 

(a Izgonirii lui Adam din Rai)

6 martie

ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia si Pavecernita mica

Luni, 7 martie

- ora 17,00-18,45 - Canonul de pocainta al Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Marti, 8 martie

- ora 17,00-18,45 - Canonul de pocainta al Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Miercuri, 9 martie

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

- ora 16,30-18,15 - Canonul de pocainta al Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

-ora 18,15 - Seara duhovniceasca

 

Joi, 10 martie

- ora 17,00-18,45 - Canonul de pocainta al Sf. Andrei Criteanul si Pavecernita mare

Vineri, 11 martie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Darurilor inainte sfintite

 

- ora 17,00-18,20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 12 martie

- ora 8,30 - Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea celor adormiti

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 13-19 februarie

Duminica a XXXIII a dupa Rusalii

 

(a Vamesului si fariseului)

13 februrarie

ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 16 februarie

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 18 februarie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 19 februarie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare 

Program liturgic 6 februarie - 12 februarie

Duminica a XVII a dupa Rusalii

 

(a Canaaneencei)

6 februrarie

ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 9 februarie

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 11 februarie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 12 februarie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare 


Program liturgic 30 ianuarie-5 februarie

Duminica a XXXII a dupa Rusalii

 

(a lui Zaheu)

30 ianuarie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,20 - Vecernia si Acatistul Sf. Trei Ierarhi

Miercuri, 2 februarie

Intampinarea Domnului

- ora 17,00-18,10 (luni seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 4 februarie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 5 februarie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare 


Program liturgic 23-29 ianuarie

Duminica a XXXI a dupa Rusalii

 

(Vindecarea orbului din Ierihon)

23 ianuarie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 26 ianuarie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 28 ianuarie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 29 ianuarie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 16-22 ianuarie

Duminica a XXIX a dupa Rusalii

 

(a celor zece leprosi)

16 ianuarie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 19 ianuarie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 21 ianuarie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 22 ianuarie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare


Program liturgic 12-18 decembrie

Duminica a XXVIII a dupa Rusalii

 

(Pilda celor chemati la cina)

12 decembrie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 15 decembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

 

Vineri, 17 decembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 18 decembrie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare

Program liturgic 5-11 decembrie

Duminica a XXVII a dupa Rusalii

 

(Tamaduirea femeii garbove)

5 decembrie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia

Luni, 6 decembrie

Sf. Ierarh Nicolae

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

 

Miercuri, 8 decembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

-ora 17,45 - Seara duhovniceasca. Invitat: Pr.Arhim Teofil Tia

Vineri, 10 decembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 11 decembrie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare


Program liturgic 28 noiembrie-4 decembrie

Duminica a XXX a dupa Rusalii

 

(Dregatorul bogat - pazirea poruncilor)

28 noiembrie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Marti, 30 noiembrie

Sf. Apostol Andrei - ocrotitorul Romaniei

- ora 17,00-18,10 (luni seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

 

Miercuri, 1 Decembrie

Ziua Nationala a Romaniei

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- Te-Deum de Ziua Nationala

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Joi, 2 decembrie

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

- ora 17,45 - Seara duhovniceasca. Invitat: Pr. Constantin Necula

 

Vineri, 3 decembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.20- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 4 decembrie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare


Program liturgic 21-27 noiembrie

Duminica a XXVI a dupa Rusalii

Intrarea in biserica a Maicii Domnului

(Pilda bogatului caruia i-a rodit tarina)

21 noiembrie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 24 noiembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-18,45 - Vecerniamare cu Litia si Acatistul Sf. Mc. Ecaterina

Vineri, 26 noiembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 27 noiembrie

- ora 17.00-17.50 – Vecernia mare


Program liturgic 14-20 noiembrie

Duminica a XXV a dupa Rusalii

(Pilda samarineanului milostiv)

14 noiembrie

- ora 17,00-18,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Miercuri, 17 noiembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Vineri, 19 noiembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 20 noiembrie

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 7-13 noiembrie

Duminica a XXIV a dupa Rusalii

(Invierea fiicei lui Iair)

7 noiembrie

- ora 17,00-18,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,10 - Vecernia mare cu Litia

Soborul Sf. Arhangheli Mihail, Gavriil si Rafail

Luni, 8 noiembrie

- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 17,00-18,40 - Vecernia mare cu Litia si Acatistul Sf. Nectarie din Eghina

Miercuri, 10 noiembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 17,00-17,45 - Vecernia

Vineri, 12 noiembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 17.00-18.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 13 noiembrie

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 31 octombrie-6 noiembrie

Duminica a XXII a dupa Rusalii

(Bogatul nemilostv si saracul Lazar)

31 octombrie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 3 noiembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 5 noiembrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 6 noiembrie

- ora 10,30 - Pomenirea mortilor

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 24-30 octombrie

Duminica a XXIII a dupa Rusalii

(Vindecarea demonizatului din Gherghesa)

24 octombrie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Marti, 26 octombrie

Sf. Mare Mc. Dimitrie, Izvoratorul de mir

- ora 18,00-18,45 (luni seara)- Vecernia mare cu Litia

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr.Emil

Miercuri, 27 octombrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 29 octombrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 30 octombrie

- ora 10,30 - Servicii religioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 17-23 octombrie

Duminica a XXI a dupa Rusalii

(Pilda semanatorului)

17 octombrie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 20 octombrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia mare cu Litia

Joi, 21 octombrie

Sf. Cuv. Mart. Visarion si Sofronie de la Cioara, Sf. Mc. Oprea din Saliste

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

Vineri, 22 octombrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 23 octombrie

- ora 10,30 - Servicii religioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 10-16 octombrie

Duminica a XX a dupa Rusalii

(Invierea fiului vaduvei din Nain)

10 octombrie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 13 octombrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia mare cu Litia

Joi, 14 octombrie

Sf. Cuv. Parascheva

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

Vineri, 15 octombrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 16 octombrie

- ora 10,30 - Servicii religioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 3-9 octombrie

Duminica a XIX a dupa Rusalii

(Iubirea vrajmasilor)

3 octombrie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 6 octombrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 8 octombrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 9 octombrie

- ora 10,30 - Servicii religioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 26 sept - 2 octombrie

Duminica a XVIII a dupa Rusalii

(Pescuirea minunata)

26 septembrie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil MAIER

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 29 septembrie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 1 octombrie

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 2 octombrie

- ora 10,30 - Servicii religioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 8-14 august

Duminica a XI a dupa Rusalii

(Pilda bogatului nemilostiv)

8 august

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Ionut Chiorean

- ora 18,00-19,20 - Paraclisul Maicii Domnului

Luni, 9 august

- ora 18,00-19,20 - Paraclisul Maicii Domnului

Marti, 10 august

- ora 18,00-19,20 - Paraclisul Maicii Domnului

Miercuri, 11 august

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,20 - Paraclisul Maicii Domnului

Joi, 12 august

-ora 18.00 - 19.20 - Paraclisul Maicii Domnului

Vineri, 13  august

 

 

ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

 

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 14 august

- ora 10,30 - Servicii religioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare cu Litia si Prohodul Maicii Domnului


Program liturgic 1-7 august

Duminica a X a dupa Rusalii

(Vindecarea lunaticului)

1 august

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-19,00 - Paraclisul Maicii Domnului

Luni, 2 august

- ora 18,00-19,00 - Paraclisul Maicii Domnului

Marti, 3 august

- ora 18,00-19,00 - Paraclisul Maicii Domnului

Miercuri, 4 august

 


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Paraclisul Maicii Domnului

Joi, 5 august

-ora 18.00 - 19.00 - Vecernia mare cu Litia

Vineri, 6  august

Schimbarea la Fata a Domnului

 

- ora 09,00-10,00  – Utrenia
- ora 10,00-11,50  –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18.00-19.10- Sf. Maslu

 

 

 

 

Sâmbătă, 7 august

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 25-31 iulie iulie

Duminica a IX a dupa Rusalii

(Umblarea pe mare)

25 iulie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 28 iulie

 


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 30 iulie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 31 iulie

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 11-17 iulie

Duminica a VII a dupa Rusalii

(Vindecarea a doi orbi si a unui mut in Capernaum)

11 iulie

- ora 18,00-19,00 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 14 iulie

 


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 16 iulie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 17 iulie

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 4-10 iulie

Duminica a VI a dupa Rusalii

(Vindecarea slabanogului din Capernaum)

4 iulie

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 7 iulie

 


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 9 iulie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 10 iulie

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.00 – Vecernia mare


Program liturgic 20-26 iunie

Duminica a IV a dupa Rusalii

(Vindecarea slugii sutasului)

20 iunie

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 23 iunie

 


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia mare si Litia

Joi, 24 iunie

Nasterea Sf. Ioan Botezatorul (Sanzienele)

 

- ora 09,00-10,00 (joi dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (joi dimineaţa) – 
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Vineri, 25 iunie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 26 iunie

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare


Program liturgic 13-19 iunie

Duminica a III a dupa Rusalii

(Despre grijile vietii)

13 iunie

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 16 iunie

 


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia si Acatistul Sf. Ap. Petru si Pavel

Vineri, 18 iunie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 19 iunie

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 6-12 iunie

Duminica a II a dupa Rusalii

(a Sfintilor romani)

6 iunie

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil MAIER

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 9 iunie

 

Sf. Chiril al Alexandriei


- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia si Acatistul Sf. Ap. Petru si Pavel

Vineri, 11 iunie

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 12 iunie

 

 

 

 

- ora 10,30 - Servicii reigioase

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 16-22 mai

Duminica a VII a dupa Sf. Pasti

(a Sf. Parinti de la Sinodul I Ecumenic)

16 mai

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin MAIER

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 19 mai

 

Sf. Mc. Patrichie

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 14 mai

†)Sf. Imparati Constantin si Elena

(Dezleg. la peste)

 

- ora 18,00-19,10 (joi seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (vineri dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (vineri dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Catalin MAIER

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 15 mai

Mosii de vara

 

 

 

- ora 10,30 - Parastas de obste

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare

Program liturgic 9-15 mai

Duminica a VI a dupa Sf. Pasti

(a Orbului)

9 mai

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil MAIER

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 12 mai

Sf. Mc. Ioan Valahul

Odovania preznicului Invierii Domnului

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-19,15 - Vecernia mare cu Litia

Joi, 13 mai

Inaltarea Domnului (Ziua eroilor)

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50 –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil MAIER

Vineri, 14 mai

Sf. Isidor

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 15 mai

 


- ora 10,00 - Diferite servicii religioase solicitate de credinciosi

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare


Program liturgic 2-8mai

Duminica a V a dupa Sf. Pasti

(a Samarinencii)

2 mai

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Predica: Pr. Emil MAIER

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 5 mai

Sf. Mare Mucenita Irina

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 7 mai

Sf. Acachie

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 8 mai

 


- ora 10,00 - Diferite servicii religioase solicitate de credinciosi

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare


Program liturgic 11-17 aprilie

Duminica a II a dupa Sf. Pasti

(a Sf. Ap. Toma)

11 aprilie

- ora 18,00-19,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Miercuri, 14 aprilie

Sf. Ierarh Pahomie de la Gledin

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18,00-18,45 - Vecernia

Vineri, 16 aprilie

Sf. Mc. Agapia, Irina si Hionia

(Dezleg. la peste)

- ora 08,30-9,45 -  Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

- ora 18.00-19.15 - Sf. Maslu

 

 

 

Sâmbătă, 17 aprilie

 


- ora 10,00 - Diferite servicii religioase solicitate de credinciosi

- ora 18.00-19.10 – Vecernia mare


Program liturgic 21 - 27 martie

Duminica a V a din Post (a Sf. Maria Egiptenca)

21 martie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

- ora 17,00-18,10 - Vecernia cu Pavecernita mica

Miercuri, 24 martie

 

 

- ora 08,30-9,30 -  Slujba ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Liturghia Darurilor înainte sfinţite

 

Joi, 25 martie

Buna Vestire

(Dezleg. la peste)

- ora 09,00-10,00 – Utrenia
- ora 10,00-11,50  –
Vecernia cu Sf. Liturghie a Sf. Ioan Gura de Aur

Vineri, 26 martie

 

- ora 08,30-9,40Liturghia Darurilor înainte sfinţite

- ora 17.00-18.15 - Sf. Maslu

 

 

Sâmbătă, 27 martie

Sambata Invierii Sf. si Dreptului Lazar

 


- ora 08,30-9,45 - Liturghia Sf. Ioan Gură de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea morţilor

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 7martie - 13 martie

Duminica a III a din Post (a Sf. Cruci)

7 martie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

- ora 17,00-18,10 - Vecernia cu Pavecernita mica

Miercuri, 10 martie

 

 

- ora 08,30-9,30 -  Slujba ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Liturghia Darurilor înainte sfinţite

 

Vineri, 12 martie

 

- ora 08,30-9,40Liturghia Darurilor înainte sfinţite

- ora 17.00-18.15 - Sf. Maslu

 

 

Sâmbătă, 6 martie

 


- ora 08,30-9,45 - Liturghia Sf. Ioan Gură de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea morţilor

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 28 februarie - 6 martie

Duminica Sf. Grigorie Palama,

28 februarie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

- ora 17,00-18,10 - Vecernia cu Pavecernita mica

Miercuri, 3 martie

 

 

- ora 08,30-9,30 -  Slujba ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Liturghia Darurilor înainte sfinţite

-ora 18,30 - Seara duhovniceasca

Vineri, 5 martie

 

- ora 08,30-9,40Liturghia Darurilor înainte sfinţite

- ora 17.00-18.15 - Sf. Maslu

 

 

Sâmbătă, 6 martie

 


- ora 08,30-9,45 - Liturghia Sf. Ioan Gură de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea morţilor

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 21-28 februarie

Duminica Ortodoxiei,

21 februarie

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Vasile cel Mare

- ora 17,00-18,10 - Vecernia cu Pavecernita mica

Miercuri, 24 februarie

 

 

- ora 08,30-9,30 -  Slujba ceasurilor

- ora 17,00-18,20 - Liturghia Darurilor înainte sfinţite

Vineri, 26 februarie

 

- ora 08,30-9,40Liturghia Darurilor înainte sfinţite

- ora 17.00-18.15 - Sf. Maslu

 

 

Sâmbătă, 27 februarie

 


- ora 08,30-9,45 - Liturghia Sf. Ioan Gură de Aur

- ora 10,00 - Pomenirea morţilor

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia


Program liturgic 14-20 februarie

Duminica Lăsatului sec de brânză,

14 februarie

(Duminica izgonirii lui Adam din rai)

- ora 17,00-18,10 (sâmbătă seara)- Vecernia mare cu Litia
- ora 09,00-10,00 (duminică dimineaţa) – Utrenia
- ora 10,00-11,50 (duminică dimineaţa) –
Sf.Liturghie a Sf. Ioan Gură de Aur

- ora 17,00-18,10 - Vecernia iertării

Luni, 15 februrarie

- ora 17,00-18,30 - Pavecerniţa mare cu Canonul Sf. Andrei Criteanul

Marţi, 16 februrarie

- ora 17,00-18,30 - Pavecerniţa mare cu Canonul Sf. Andrei Criteanul

Miercuri, 17 februarie

 

 

- ora 08,30-9,30 -  Slujba ceasurilor

- ora 17,00-18,10 - Liturghia Darurilor înainte sfinţite

Joi, 18 februarie

- ora 17,00-18,30 - Pavecerniţa mare cu Canonul Sf. Andrei Criteanul

Vineri, 5 februarie

 

- ora 08,30-9,40Liturghia Darurilor înainte sfinţite

- ora 17.00-18.15 - Sf. Maslu

 

 

Sâmbătă, 6 februarie

 


- ora 08,30-9,45 - Liturghia Sf. Ioan Gură de Aur

- ora 9, 45 - Pomenirea morţilor

- ora 17.00-18.10 – Vecernia mare cu Litia

Vizita la Centrul pentru persoane varstnice

Copiii din corul Sf. Ana al parohiei noastre au facut o vizita batraneilor de la Centrul pentru...

Corul de copii Sf. Ana la Radio

Vineri, 12 martie 2013, copilasii din corul Bisericii Sf. Ana au participat la inregistrarea unei...

Pelerinaj la Manastirea Barsana

Parohia Sf. Ana organizeaza, in data de 13 aprilie, un pelerinaj la Manastirea Soborul Sf. 12...


 

Noutati Editoriale


Să reascultăm...








construimcatedrala.ro